Україна готує “список Савченко-Сенцова”, куди увійдуть винні у переслідуванні українців

24 Вересня 2015, 23:12

Україна готує «список Савченко-Сенцова», куди увійдуть усі причетні до незаконного переслідування громадян України. Про це повідомила речник МЗС України Мар'яна Беца.

«Список умовно має назву «Савченко-Сенцова». Він стосуватиметься всіх політичних в'язнів, він опрацьовується. До списку будуть внесені всі ті, хто причетний до незаконного затримання, до викрадення, до винесення незаконних вироків щодо наших громадян», – пояснила Беца.

Відповідаючи на уточнюючі запитання, чи буде цей список аналогом «списку Маґнітского» і чи будуть застосовуватися до фігурантів якісь санкції, Беца зазначила:

«Поки що передчасно говорити, чи є це аналог (списку Маґнітского — ред.). І наразі він тільки на стадії формування».

Нагадаємо, Сєрґєй Магнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США  прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії. «Чорний список» містить перелік російських чиновників, пов'язаних зі справою Маґнітского, яким заборонено в'їзд до США та передбачено санкції економічного характеру.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.