Україна готова помилувати двох росіян, які мають проблеми зі здоров‘ям‚ та передати їх російському консулу з одночасною передачею українській стороні військовослужбовців, яких понад три роки незаконно утримують на Донбасі. Про це в середу, 22 серпня, повідомила представник України в гуманітарій підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.
"Зробила чергову конкретну пропозицію росіянам: українська сторона готова, як виключення, помилувати двох громадян РФ, які мають проблеми зі здоров'ям передати їх російському консулу, в присутності представників ОБСЄ і МКЧХ з одночасною передачею Україні українських військовослужбовців, яких більше 3 років незаконно утримують на Донбасі", – йдеться в повідомленні.
Геращенко вчергове висловила занепокоєння через те, що від РФ не отримали жодної відповіді на пропозицію передати їм росіян, що здійснили злочини, в обмін на українців в російських тюрмах.
"Ми й далі стоїмо на позиції одночасної передачі громадян РФ в обмін на українців – політв‘язнів Кремля. Разом з тим, аби ще раз продемонструвати готовність до компромісу і конструктиву в цьому питанні, шукаючи все нові і нові шляхи і ідеї для розблокування процесу звільнення незаконно утримуваних і в тюрмах РФ і на окупованих територіях, як виключення, готові передати двох засуджених росіян консулам РФ в обмін на наших військових, які довгі роки утримуються на окупованих РФ територіях Донбасу", – заявила перший заступник голови Верховної Ради.
За її словами, українська сторона вважає однаковим пріоритетом важливість звільнення політв‘язнів Кремля в РФ і заручників на окупованих територіях Донбасу.
"Й рішення щодо звільнення й політв‘язнів і заручників приймає виключно Кремль, на сьогодні саме РФ і їх маріонетки блокують звільнення заручників і всі здорові ініціативи та спроби розблокувати це питання. Саме тому омбудвумен Москалькова відмовилася приїхати в Мінськ, аби обговорити передачу утримуваних", – підкреслила Геращенко.
Крім того, вона додала, що українська сторона висловила занепокоєння масовими фактами недопуску СММ ОБСЄ до окупованих територій, за місяць зафіксовано 125 випадків недопуску місії.
"Також СММ ОБСЄ зафіксувала факти пересування російської техніки, зокрема системи РЕП , яка здатна вражати об‘єкти цивільної авіації . Після кожного такого правдивого рапорта СММ , посилювалися провокації проти спостерігачів місії. Українська сторона висловила протест проти пересування російської техніки, ми жорстко ставимо питання контролю над україно-російським кордоном , тоді не буде шастати російська зброя, техніка, найманці. Закриття кордону – принципова вимога для врегулювання конфлікту", – резюмувала представник України в ТКГ.
Нагадаємо, 21 серпня представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко заявила, що російська сторона та зокрема омбудсмен РФ Татьяна Москалькова відкинули пропозицію обговорити у Мінську ініціативу України передачі РФ 36 її громадян в обмін на політв‘язнів Кремля.