Рада Європи підготувала зведену статистику виконання рішень Європейського суду з прав людини країнами-членами організації. Журналісти ознайомилися із відповідним документом, що був підготовлений Комітетом міністрів (виконавчим органом) РЄ.
Статистика Ради Європи свідчить, що у 2014 році Київ суттєво зменшив виплати у справах, в яких Україна програла позивачам в ЄСПЛ, накопичивши через це значну заборгованість.
Протягом 2014 року бюджет зміг вчасно здійснити виплати лише 5 українцям, які довели в ЄС порушення своїх прав з боку держави, ще 15 людей отримали компенсації із запізненням.
Водночас, на кінець року 160 справ перебували в "списку очікування", ще по 30 уряд сплатив тіло заборгованості, але затримував оплату штрафів, що призначаються через затримку виплат. Це означає, що по частині справ штрафи не сплачувалися більше ні рік.
У 141 справі період заборгованості складав більше ніж 6 місяців. Для порівняння, рік тому в Страсбурзі налічувалося 104 справи, по яких заборгованість України перевищує півроку.
Таким чином, кожне п'яте рішення ЄСПЛ, в якому виникло тривале прострочення виплат, є українським (всього на обліку ЄСПЛ – 765 справ, в яких виникло тривале прострочення платежу).
Протягом 2013 року Україна програла за позовами в ЄСПЛ майже 33 млн євро, у 2014 році – маже 7,7 млн євро. Нині на контролі КМ РЄ перебуває ще близько тисячі скарг українців на порушення Європейської конвенції з прав людини, по яких держава програла позивачам .