Україна домовилася з іспанською компанією про будівництво терміналу для скрапленого газу

Акценти
26 Листопада 2012, 13:22

"Угода стосується створення консорціуму інвесторів, де лідируючої стороною буде іспанська", – сказав Каськів.

За словами Каськіва, надалі до складу консорціуму можуть також увійти інші гравці ринку, що призведе до зміни часток.

Раніше координатор проекту будівництва LNG-терміналу Віталій Дем'янюк прогнозував, що на першому етапі частка України в консорціумі становитиме 25%, Enagas -75%.

Крім угоди з Enagas, ДП LNG-термінал також підписало угоду з американською Excelerete Energy LP про співробітництво в оренді мобільного плавучої платформи для прийому зрідженого газу (плавучого LNG-терміналу) на період будівництва наземної частини регазифікаційного терміналу в Одеській області.

Документ підписали Каськів і старший віце-президент Excelerete Energy Едвард Скотт.

Сторони поки не оголошують майбутні тарифи на оренду платформи.

Нагадаємо, ДП LNG-термінал на сьогодні веде переговори з 8 компаніями про постачання газу на майбутній термінал. Серед них, зокрема, Total, BP, британська BG Group, Kogas, іспанська Gas Natural і американські компанії.

За словами Каськіва, договір про поставку газу за допомогою LNG-терміналу також може підписати низку приватних українських компаній.

ДП LNG-термінал також веде переговори з двома великими європейськими банками про залучення кредиту на 165 млн. євро під державні гарантії для фінансування днопоглиблювальних робіт (121 млн. євро) та внеску держави при спорудженні наземного терміналу.

Будівництво LNG-терміналу в Україні розділене на два етапи. На першому етапі (запуск – 2016 рік) буде задіяно судно-термінал потужністю 5 млрд. куб. м газу в рік. На другому етапі (запуск – 2018 рік) буде побудований наземний термінал потужністю 10 млрд. куб. м газу в рік.

Позначки:
90