Очікувалося, що в ході зустрічі міністр Ставицький та єврокомісар Оттінгер підпишуть меморандум про співпрацю в газовій сфері, однак підписання документа за погодженням відкладено до приїзду єврокомісара в Київ, як очікується – 5-6 листопада.
«Україна та ЄС узгодили останні приготування Меморандуму про взаєморозуміння … Хорватія, Угорщина і Україна розвивають разом з Єврокомісією газову інфраструктуру на високотехнологічному рівні. Йдеться про ГТС і газовий інтерконнектор», – заявив Оттінгер.
У свою чергу міністр Ставицький повідомив¸ що деталі нового маршруту вже узгоджені. «Ми погодили всі питання щодо нового маршруту . Я б його назвав Адріатичного – угорським коридором з постачань природного газу від LNG – терміналу на острові Крк в Хорватії через газотранспортні системи Угорщини до наших газових сховищ» , – сказав Ставицький.
Він підкреслив, що це дуже важливий крок не тільки для диверсифікації маршрутів в Україну, а й зміцнення енергобезпеки всієї Європи.
«Ми вважаємо, що зможемо досягти серйозних результатів, і врешті-решт вирішимо питання про забезпечення диверсифікаційними маршрутами постачання природного газу в Україну» , – сказав міністр.
Він також підкреслив, що в Україні є можливість зберігати в сховищах до 50 млрд м³ газу. « Цей газ зможе бути використаний як для економіки України , так і для економіки Європи» , – сказав Ставицький.
Як відомо, Україна почала купувати газ у країнах Євросоюзу з листопада 2012 року. Раніше уряд висловлював ідею укласти контракт на постачання природного газу обсягом 7 млрд м³ на рік через територію Угорщини та Словаччини і скоротити його закупівлю в Росії до 20 млрд м³.
На даний момент реверс газу здійснюється через Угорщину. Постачання газу зі Словаччини мали розпочатися ще в травні 2013 року, проте цього не сталося через протидію російського "Газпрому" , який пообіцяв цій країні зробити знижку на газ.
Кабінет міністрів затвердив прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу в Україні на 2013 рік з обсягом імпорту 27,3 млрд м³, включно з 18 млрд м³ від російського газового монополіста компанії "Газпром", від компанії Ostchem, підконтрольної українському бізнесменові Дмитру Фірташу , – 8 млрд м³, від німецького газового трейдера RWE Supply & Trading – 1,3 млрд м³.