Україна денонсує угоду з РФ про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС

16 Грудня 2014, 17:01

Україна збирається денонсувати угоди з Росією з будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Про це повідомив журналістам голова "Енергоатома" Юрій Недашковський під час французько-українського Ядерного форуму в Києві.

"Ви правильно назвали: денонсація угоди, оскільки міжурядова угода була підтверджена відповідним законом. Це тривала процедура, але ми зараз на початку цього шляху", – сказав він.

При цьому він відзначив, що на сьогоднішній день вся законодавча база в Україні створена для того, щоб добудова двох блоків Хмельницької АЕС реалізовувалася спільно з російською компанією "Атомстройекспорт". Тому, за словами Недашковського, ряд документів вимагають відповідного корегування.

Нагадаємо, у серпні Недашковський повідомив, що Україна відмовляється від послуг російської компанії «Росатом» у добудові 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС через відсутність з боку Росії якихось зрушень у реалізації цього проекту.

Як відомо, будівництво третього і четвертого енергоблоків ХАЕС почалося ще в кінці 80-х років, але пізніше було заморожено. Загальна вартість будівництва становить 39,6 млрд гривень, з них протягом 1985-2011 років виконано робіт на 0,271 млрд гривень.