Україна дала дозвіл Польщі на відновлення ексгумаційних робіт

27 Вересня 2019, 15:13

Україна надала Польщі офіційну згоду на відновлення ексгумаційних робіт. Про це у п’ятницю, 27 вересня, повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, передає Польське радіо.

 

Офіційне прохання про відновлення ексгумації Польща подала минулого тижня. Цього тижня Україна дала Польщі позитивну відповідь.

 

Зазначено, що цю інформацію підтвердив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

 

За умовами, представленими українською стороною, ексгумації повинні проводити українські дослідники разом з польськими експертами, виконавши необхідні формальності.

 

Це означає, що польська сторона повинна вибрати українського підрядника. Він повинен отримати всі необхідні дозволи, вибрати місце, де розпочнуться розвідувальні та ексгумаційні роботи, і працювати разом з польськими експертами.

 

Як зазначив Ціхоцький, документ, який надала Україна, містить перелік процедурних дій, які має здійснити польський Інститут національної пам’яті з метою відновлення робіт.

 

Нагадаємо, у 2017 році Україна заборонила ексгумацію та вшанування пам’яті польських жертв на своїй території.

 

Як повідомлялося, 31 серпня у Варшаві президент Володимир Зеленський запропонував польському президенту Анджею Дуді побудувати на кордоні двох країн «спільний меморіал примирення».

 

Також Зеленський заявив про готовність скасувати мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи на польських похованнях в Україні.

 

Згодом заступник голови польського Міністерства закордонних справ Марчин Пшидач заявив, що для зведення «меморіалу примирення» спершу треба вирішити низку проблем – зокрема, питання пошуків та ексгумації могил загиблих внаслідок Волинської трагедії.