Україна розраховує на неупереджене розслідування обставин загибелі італійського фотографа Андреа Рокеллі, у справі якого нацгвардійця Віталія Марківа було засуджено до 24 років в’язниці. Про це йшлося під час зустрічі т.в.о. глави МЗС Єгора Божка з послом Італії у вівторок, повідомляє прес-служба МЗС.
Зокрема, Божок підкреслив, що МЗС повністю підтримує позицію МВС України щодо несправедливого рішення італійського суду.
Також т.в.о. міністра назвав обвинувачення Марківа у загибелі італійського фоторепортера Рокеллі несправедливим та підкреслив, що справа перебуває на особистому контролі президента України.
Крім того, Божок зауважив, що Україна розраховує на те, що італійська сторона зосередиться на всебічному і неупередженому розслідуванні обставин загибелі Рокеллі, зокрема, у рамках наступного апеляційного провадження.
"Вкотре підкреслювалося, що Україна готова надати Італії необхідну правову допомогу з метою доведення безпідставності обвинувачень, висунутих проти Віталія Марківа", – повідомили в МЗС.
До того ж посол Італії Давіде Ла Чечіліа зазначив, що до офіційної публікації вже ухваленого рішення суду не може коментувати цю справу, оскільки судова влада в Італії є незалежною.
Нагадаємо, що Італійський суд 12 липня оголосив вирок нацгвардійцю Віталію Марківу – українця засудили до 24 років ув'язнення.
Як повідомлялось, 6 липня 2018 року в Італії розпочався судовий процес у справі нацгвардійця Марківа.
20 березня того самого року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і посол Італії в Україні Давіде ла Чечілія під час зустрічі розглянули можливості розширення співпраці між двома країнами, а також обговорили ситуацію навколо Марківа.
- Читайте також: Справа Марківа: війна репутацій та її заручники
У липні 2017 року повідомлялося, що в Італії заарештували українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.
Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.