«Ця тема вже давно не є предметом російсько-українських переговорів. Незважаючи на те, що Україна не ратифікувала угоду про «нульовий» варіанті, російська сторона практично у всіх державах перереєструвала на себе власність СРСР», – зазначив Лукашевич на брифінгу в Москві, відповідаючи на питання українського журналіста.
За його словами, «українська сторона більше не ставить питання про надання їй об'єктів у третіх країнах для потреб її дипломатичних представництв».
«Навряд чи в умовах складних переговорів (між Росією і Україною) з газової проблематики, нам потрібно зараз відновлювати дискусію з зазначеної теми (закордонної власності)», – заявив Лукашевич.
Як відомо, у 1992 році колишні радянські республіки підписали угоду про так званий «нульовий варіант». Тоді Росія зобов'язалася заплатити борги Радянського Союзу, які становлять $96 млрд 800 млн, в обмін на відмову інших республік від прав на закордонну власність колишнього СРСР.
Проте в 1993 році Україна, частка якої в боргах колишнього СРСР становила 16,91%, тобто близько $16,5 млрд, вийшла з угоди. Свої претензії вона оформила у списку, що включав нерухомість в 28 країнах, і направила його в 1994 році в російський уряд. Була спроба України через Високий суд Лондона домогтися передачі їй будівлі торгового представництва Росії.