Указ Путіна про визнання “документів” “ДНР” і “ЛНР” суперечить логіці Мінських угод — Клімкін

18 Лютого 2017, 19:41

Указ президента РФ Владіміра Путіна про визнання документів терористичних республік суперечить логіці Мінських угод. Про це заявив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Це логіка свідомої ескалації, логіка, яка проходить через Авдіївку, і це не тільки логіка мілітарної ескалації – це логіка гуманітарної ескалації. І зараз цей указ, який фундаментально, я підкреслюю, абсолютно фундаментально, суперечить самій логіці Мінських домовленостей, і ми прекрасно розуміємо, чому це зроблено", – сказав Клімкін журналістам у Мюнхені.

Він зазначив, що був вражений, коли міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров під час зустрічі міністрів у "нормандському форматі" назвав представників ОРДЛО "повноважними представниками".

"Що мене вразило?… Пан Лавров назвав представників нелегальних і нелегітимних утворень повноважними представниками", – сказав Клімкін.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що указ про визнання документів так званих "ДНР/ ЛНР" є доказом російської окупації частини цієї території.

Тим часом, секретар РНБО Олександр Турчинов наголосив, що підписавши відповідний указ, президент Росії Владімір Путін юридично визнав квазідержавні терористичні угруповання і вийшов з Мінського процесу.

Нагадаємо, 18 лютого Російська Федерація визнала дійсними документи, що засвідчують особу, видані так званою владою "ДНР" і "ЛНР". Указ про визнання документів, виданих громадянам України та особам без громадянства, які проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України підписав російський президент Владімір Путін.