УЄФА пригрозив Росії та Англії дискваліфікацією на Євро-2016

12 Червня 2016, 19:34

Виконавчий комітет Європейського союзу футбольних асоціацій (УЄФА) попередив футбольні асоціації Росії та Англії, що в разі повторення насильства з боку вболівальників цих країн, їхні збірні будуть дискваліфіковані на "Євро-2016". Відповідне рішення було ухвалено у неділю, 12 червня після того, як напередодні під час матчу Росія-Англія у Марселі на трибунах відбулись масові сутички між вболівальниками.

"Виконавчий комітет УЄФА попередив обидві футбольні асоціації, що – незалежно від рішень, які незалежні дисциплінарні органи ухвалять щодо інцидентів на стадіоні – він не зупиниться перед тим, щоб накласти додаткові санкції (…) включно з потенційною дискваліфікацією їхніх відповідних команд з чемпіонату, якщо таке насильство повториться знову", – цитує заяву виконавчого комітету агенція Reuters.

Спровокували бійку російські фанати, які почали жбурляти різні предмети у бік одного з секторів з англійцями, а потім прорвались до них через кордон стюардів. Англійські фани змушені були рятувались втечею.

В УЄФА визнали, що на стадіоні "Велодром" у Марселі були проблеми із сегрегацією, та наголосили, що запровадять "коригувальні заходи для збільшення кількості персоналу служби безпеки на стадіонах, в тісній співпраці з місцевими органами влади".

Раніше УЄФА відкрив дисциплінарне провадження стосовно Федерації футболу Росії через заворушення, влаштовані вболівальниками на стадіоні, а також через расистську поведінку та використання піротехніки під час гри.