Депутати Угорщини відмовилися зустрічатися з представниками Верховної Ради задля роз’яснень мовної статті закону «Про освіту». Про це в понеділок, 2 жовтня, на погоджувальній раді голів фракцій повідомила перший заступник голови парламенту Ірина Геращенко.
"Минулого тижня депутати Верховної Ради, достатньо велика наша делегація, була в Будапешті на форумі, організованого Радою Європи відносно Стамбульської конвенції. Наші колеги пропонували зустрітися з депутатами парламенту Угорщини, щоб обговорити питання закону. На жаль, наші колеги відмовилися від такої зустрічі", – зазначила вона.
Геращенко також закликала депутатів використовувати всі можливі міжнародні майданчики для роз'яснення представникам інших держав положення закону.
Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.
Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.
Тим часом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту". Крім того, парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті.