Угорщина запевнила в незмінній позиції щодо підтримки України – посол

6 Листопада 2018, 19:56

Міністр внутрішніх справ Угорщини Шандор Пінтер наголосив на незмінній позиції Будапешту щодо підтримки територіальної цілісності та відновлення миру в Україні. Про це у вівторок, 6 листопада, він повідомив під час зустрічі з посолом України в Угорщині Любов'ю Непоп.

 

 

"Детально поінформувала про ситуацію на Сході України в контексті триваючої російської агресії та ситуацію в тимчасово окупованому Росією Криму. З угорського боку було запевнено в незмінності позиції щодо підтримки територіальної цілісності та відновлення миру в Україні", – заявила Непоп.

 

За її словами, у ході зустрічі також були обговорені питання взаємодії в правоохоронній сфері, охорони кордону та покращення умов його перетину, у тому числі шляхом запровадження спільного прикордонного і митного контролю, запобігання та протидії природним катастрофам.

 

Нагадаємо, 29 жовтня Угорщина офіційно змінила назву посади "уповноваженого міністра по Закарпаттю". Тепер посада називається "уповноважений міністра, відповідальний за розвиток співпраці Сабольч-Сатмар-Березької області та Закарпатської області, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського регіону".

 

Як повідомлялося, 15 жовтня МЗС Угорщини підтвердило зміну назву посади уповноваженого по Закарпаттю, яка викликала жорсткий протест з боку офіційного Києва. Своєю чергою, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт розгляне питання щодо зміни назви посади "уповноваженого міністра по Закарпаттю", однак не планує змінювати його обов'язки.