«Незрозуміло, чому Єврокомісія проігнорувала той факт, дефіцит бюджету Угорщини спершу після її вступу до Європейського Союзу в 2004 році, в 2011 році був меншим за 3% і залишатиметься таким самим в цьому році, завдяки чому країна опинилась на восьмому місці в ЄС серед країн з найменшим дефіцитом», – зазначив прес-секретар угорського прем'єр-міністра Петер Сійарто.
Брюссель стверджує, що багато із заходів, прийнятих в Будапешті, будуть мати одноразовий позитивний вплив на державні фінанси тоді як дефіцит бюджету залишатиметься все ще структурно занадто високим.
Сійарто підкреслив, що у відповідь на прогнози Європейської Комісії про дефіцит у 3,25% у 2013 році, Будапешт вжив нових заходів для подальшого скорочення дефіциту на 0,4%. У свою чергу комісар ЄС Оллі Рен заявив, що Комісія повинна побачити «реальні» докази останніх скорочень.
У свою чергу глава адміністрації прем’єр-міністра Віктора Орбана Міхай Варга заявив, що ЄС накладає на Угорщину санкції тому, що хоче зробити з країни приклад для інших боржників.
Будапешт відчуває, що Єврокомісія несправедливо його виділила серед інших країн, можливо через те, що питання з бюджетом стоять на вершині більш широкого кола питань, які виникли у ЄС до Угорщини останнім часом.
Як повідомлялося, всередині січня 2012 року Єврокомісія офіційно розпочала юридичну процедуру проти Угорщини у зв'язку з порушенням цією країною законодавства Євросоюзу, зокрема, щодо судової системи, національного банку та захисту інформації.
А 23 лютого Європейська Комісія оголосила, що відкличе €495 млн з фондів розвитку Угорщини через те, що країні не вдалося скоротити свій бюджет. Оскільки кошти, про які йдеться, призначені для допомоги в 2013 році, Угорщина має час до січня наступного року, щоб вжити заходів та уникнути санкцій.