Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто розкритикував рішення Конституційного суду України стосовно мовного закону "Ківалова-Колесніченка", назвавши його "брутальною атакою" на права національних меншин. Про це в четвер, 1 березня, повідомляє офіційний сайт уряду Угорщини.
"Будь-хто, хто сумнівався, чи справді меншини перебувають під нападом в Україні, тепер отримав відповідь на запитання", – заявив Сіярто.
На думку міністра, те, що відбувається в Україні, не може відбуватися в правовому полі.
"В Україні здійснюється брутальний напад на національні громади. Серія пов'язаних дій розпочалася із закону Про освіту та продовжилася нападами на штаб-квартиру Товариства угорської культури Закарпаття, а тепер зруйновано мовний закон, який надавав можливість меншинам використовувати свою рідну мову", – додає урядовий портал, зазначаючи, що це є позицією Сіярто, але не надаючи з цього приводу його прямої цитати.
Як повідомлялося, КСУ під час засідання 28 лютого ухвалив рішення, відповідно до якого ухвалений у 2012 році Закон „Про засади державної мовної політики“ визнається таким, що не відповідає Конституції України.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року. 8 серпня Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу для розроблення пропозицій із вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.
Тоді Одеська обласна і міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська та Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати та внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації мовного закону.
Угорська мова стала регіональною в місті Береговому (Закарпаття), молдовська (румунський) – у селі Тарасівці Чернівецької області. Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.
Однак у лютому 2014 року у Раді скасували мовний закон "Ківалова-Колесніченка".