УГКЦ має останній день для обрання наступника Гузара

24 Березня 2011, 11:22

«Це триденне чекання, напевно, найбільше висловлює суть Церкви, її таїнство та особливості адміністрації. Сказавши одного разу своїм єпископам «Аксіос», ми віддали їм право керувати Церквою та дали карт-бланш на вибір Глави та прийняття інших важливих рішень», – зазначає в блозі на сайті Релігійно-інформаційної служби журналіст Мар’яна Карапінка.

Порівнюючи хід Виборчого Синоду зі звичними світськими електоральними процедурами, автор зазначає, що у цьому значенні світські вибори виглядають значно «гуманнішими» – частка несподіванки у них відчутно менша.

«Два-три фаворити, оцінки експертів, і голосуючи на виборах, ми часто не сумніваємося у результаті. Церковні вибори зовсім інші – жодних попередніх рейтингів, експерти називають до 10 потенційних кандидатів (але й зрештою всі єпископи можуть бути претендентами, не обов’язково виберуть того, кого люблять експерти чи знають медіа), неможливі екзит-поли, і Синод не оголошує результати в міру підрахунку голосів. Жодних мокрих печаток. Багатьом складно змиритися з таким протоколом. Але це також означає, що не буде транзитного серверу, «противсіхів» та побічних ефектів незрілої та часом керованої демократії», – наголошує журналіст.

Водночас Блаженніший Любомир Гузар в інтерв'ю "Лівому берегу" визначив головне завдання церкви.

«Церква має тільки одну ціль, яку нам надав Господь Бог – бути Церквою, здійснювати наше посланництво для освічення народу, якому служимо і частиною якого ми є», – наголосив духовний лідер греко-католиків.

Як сказав Блаженніший Любомир, наразі в УГКЦ випрацьовується візія майбутнього церкви. З його слів, рік тому на Синоді була сформована група із 10 єпископів, які представляють як різні регіони України, так і різні частини світу – де є осередки церкви.

«Ця група має опрацювати і представити Синодові проекти візії – якою ми би хотіли бачити нашу Церкву впродовж найближчих трьох десятиліть», – зауважив Блаженніший Любомир.

«Від робочої групи єпископів ми насамперед чекаємо пропозицій, як найкраще висловити ідею розвитку Церкви. Це не має бути якась велика експозиція, це має бути щось на кшталт кличу до праці. Дотепер ми використовували наш клич, теж прийнятий Синодом Єпископів – «Святість об'єднаного народу». Якщо Синод – усього 50 єпископів – нову ідею схвалить, тоді ми випрацьовуватимемо шляхи, як до цієї візії дійти», – наголосив він.

Блаженніший Любомир зауважив, що шляхи практичної реалізації означених пріоритетів будуть визначені вже у вересні цього року.

Нагадаємо, виборчий Синод Єпископів УГКЦ розпочався 21 березня у Львові-Брюховичах, який обере нового Отця і Главу УГКЦ.