Удар коаліції по Сирії. Пентагон заявив про враження всіх визначених цілей

14 Квітня 2018, 19:30

Ракетні удари США, Великої Британії і Франції по військових об'єктах у Сирії знищили всі задані цілі. Про це заявив генерал Кеннет МакКінзі на брифінгу в Пентагоні, передає BBC. 

 

"Ми обережно вибирали ці цілі, щоб уникнути жертв серед цивільних осіб… і вони були успішно уражені", – доповів він. 

 

Окрім цього, американський генерал запевнив, що "сирійська зброя не мала ніякого впливу" на військову операцію. 

 

Зокрема, він розповів, що 76 ракет потрапили в ціль біля Дамаску, а по сховищу на захід від Хомса потрапили 22 ракети. Таким чином, військові удари США, Франції і Великобританії по Сирії дозволили відкинути розвиток програми хімічної зброї режиму Башара Асада на роки. 

 

"Ми використали 105 боєприпасів проти трьох цілей, які значно вплинуть на здатність сирійського режиму розробляти, розгортати і використовувати хімічну зброю в майбутньому. Я хочу ще раз підкреслити, що цей удар був удвічі більшим, ніж останній удар у квітні 2017 року. Про жертв у США інформації немає", – підкреслив МакКінзі.

 

В свою чергу прес-секретар Пентагону Дана Уайт  заявила, що питання про хімічну атаку в Сирії "вимагало негайної відповіді".
 

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали ударів у Хомсі у відповідь на застосування президентом Сирії Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.

 

Україна висловила солідарність зі США, Великою Британією та Францією і заявила, що підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, яке призвело до численних жертв серед мирного населення.