В суботу, 14 травня, президент США Дональд Трамп заявив, що збройні сили США, Великої Британії і Франції завдали удари по сирійських об'єктах, пов'язаних з хімічною зброєю.
Одразу після цього низка країн висловили свою підримку або засудили дії США, Великобританії та Франції.
Ізраїль підкреслив, що удар по Сирії є важливим сигналом для Ірану, Сирії та ліванської бойової групи "Хезболла".
"Використання хімічної зброї перетинає червону лінію, людство цього більше не може терпіти. Американська атака є важливим сигналом до осі зла – Ірану, Сирії та «Хезболли", – сказав Йоав Галлант, член кабінету міністрів прем’єр-міністра країни Біньяміна Нетаньяху.
МЗС Іспанії назвало удар по Сирії "законною та пропорційною" відповіддю на застосування сирійським режимом хімічної зброї проти цивільного населення.
"Напад із застосуванням хімічної зброї є злочином проти людства, – йдеться у заяві. – Ті, хто несе відповідальність за цей та попередні напади, мають бути притягнуті до відповідальності".
Іспанський уряд додав, що тільки політичний перехід під контролем ООН призведе до миру в Сирії.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив свою підтримку діям США, Британії та Франції.
"Канада рішуче засуджує використання хімічної зброї під час нападу на Східну Гуту в Сирії минулого тижня. – зазначив він. Канада підтримує рішення США, Об’єднаного Королівства та Франції застосувати заходи по зниженню спроможності режиму Асада здійснювати напади із застосуванням хімічної зброї проти власного народу".
Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаманеі, союзник Башара Асада, засудив напад під керівництвом США на Сирію та назвав лідерів трьох країн, які брали в ньому участь злочинцями.
"Спираючись на релігійні, правові та етичні норми, Іран рішуче виступає проти будь-якого застосування хімічної зброї, але в той час рішуче засуджує створення виправдань для вторгнення в незалежну країну". – додали у заяві МЗС Ірану.
У МЗС Росії прокоментували удари США, Великобританії і Франції по Сирії.
За словами посла Росії в США Анатолія Антонова, такі дії є реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.
"По столиці суверенної держави, яка багато років намагається вижити в умовах терористичної агресії, завдано серйозного удару. За всім цим стоять ті, хто претендує на моральне лідерство в цьому світі, заявляє про свою винятковість. Треба бути по-справжньому винятковим, щоб в момент, коли Сирія отримала шанс на мирне майбутнє, обстріляти її столицю", – додала представник МЗС Росії Марія Захарова.
Білорусь наголосила, що через подібні дії ситуація у Сирії перетворюється у "міждержавний збройний конфлікт, який загрожує подальшою неконтрольованою ескалацією, що виходить за рамки регіону".
"Республіка Білорусь рішуче засуджує удари, нанесені по території Сирійської Арабської Республіки 14 квітня 2018-го року", – йдеться у заяві.
Туреччина заявила, що підтримує дії США, Великобританії і Франції проти режиму Башара Асада, які стали відповіддю на хіматаку 7 квітня в місті Дума.
"Військова операція, здійснена вранці 14 квітня, проти режиму Асада стала проявом совісті людства," – додали в МЗС Туреччини.
Німеччина підтримує рішення США, Франції та Великобританії завдати військовий удар по Сирії. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.
"Ми підтримуємо те, що наші американські, британські та французькі союзники як постійні члени Радбезу ООН взяли на себе таку відповідальність. Військові дії були успішними і пропорційними, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до застосування хімзброї в Сирії і уникнути подальших порушень з боку сирійської влади", – наголошує Меркель.
Україна висловила солідарність зі США, Великою Британією та Францією і підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, яке призвело до численних жертв серед мирного населення.
У МЗС підкреслили, що Україна підтверджує свою тверду позицію, що застосування хімічної зброї будь-ким, будь-де і за будь-яких обставин є грубим порушенням міжнародного права, а особи, відповідальні за такі дії, мають бути притягнуті до відповідальності.
Китай негативно поставився до нанесення ракетних ударів по Сирії, які було здійснено США і їх союзниками. Про це повідомляється в заяві представника МЗС КНР Хуа Чуньїн,.
"Пекін рішуче виступає проти застосування сили і порушення суверенітету в міжнародних відносинах і виступає за повагу незалежності і територіальної цілісності будь-яких держав", – йдеться в заяві.
Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали ударів у Хомсі у відповідь на застосування президентом Сирії Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб: крилаті ракети було спрямовано на військовий об'єкт в 15 милях на захід від Хомса, який, як вважають, є місцем виробництва елементів хімічної зброї.