Учені виявили причину синдрому раптової дитячої смерті

27 Жовтня 2017, 11:59

Учені знайшли реальну причину синдрому раптової дитячої смерті (СРДС) – руйнівного та раптового  випадку, коли здорове немовля помирає в перший рік життя під час сну без будь-яких попереджень або попередніх ознак патологій. Дослідження було опубліковано у виданні PLOS ONE.

Дослідники проаналізували 76 зразків довгастого мозку у немовлят, котрі померли у віці до одного року, і клітини яких були гістологічно нормальними. Протокол дослідження був затверджений Комітетом з клінічних досліджень в дитячій лікарні Бостон, штат Массачусетс, США. 

У 55 немовлят виявили СРДС. Причиною виявилося порушення зв’язку субстанції Р (нейропептид) з рецептором NK1R. Нейропептидна речовина Р міститься у головному та спинному мозку, м’язах, щитовидній залозі, нервовій системі. Він впливає на розширення судин і передачу больових імпульсів до центральної нервової системи.

Порушення відбуваються через  шкідливі стимули, такі як гіпоксія (патологічний стан, під час  якого тканини і органи недостатньо насичуються киснем), і можуть сприяти  нездатності новонародженого виконувати відповідні рухові реакції на життєво важливі проблеми під час сну.

Головним ризиком вважається сон на животі. Під час закриття доступу до дихальних шляхів деякі новонароджені з СРДС помилково реагують на так звану загрозу.

Нагадаємо, 20 жовтня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про намір ініціювати створення окремої медичної програми для підтримки дітей.