Учасниця комісії ООН по Сирії пішла у відставку через відсутність результатів

7 Серпня 2017, 16:02

Швейцарский прокурор Карла дель Понте оголосила про вихід із комісії ООН по розслідування порушень прав людини під час конфлікту в Сирії. Про це вона заявила швейцарскому изданию Blick.

За її словами, комісія "абсолютно нічого не робить". "Уряд Башара Асада здійснював жахливі злочини проти людяності і застосовував хімічну зброю. А опозиція зараз складається з екстремістів", – вказала вона.

Дель Понте та інші члени комісії неодноразово закликали Раду безпеки передати сирійську справу до Міжнародного кримінального суду.

Карла дель Понте у другій половині 1990 років обіймала посаду генерального прокурора Швейцарії і брала участь в розслідуванні корупційних скандалів в Кремлі. 

Пізніше вона була головним прокурором Міжнародного трибуналу по колишній Югославії, а також трибуналу по Руанді. У комісії ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії вона пропрацювала майже п'ять років.

Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун – 20 дітей і 17 жінок. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.

Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.

Представник Великої Британії при ООН Метью Райкрофт заявив, що британські експерти виявили зарин, або речовину, схожу на зарин, в зразках, взятих з місця смертельної атаки в Сирії.