Учасники штурму Харківської ОДА відшкодують майже 4 млн грн збитків — рішення суду

21 Березня 2017, 18:07

Київський райсуд Харкова виніс вирок у справі чотирьох учасників штурму Харківської ОДА у квітні 2014 року.

Згідно з повідомленням суду, учасники штурму засуджені до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки. При цьому суд врахував цивільні позови про стягнення майнового збитку.

"Суд визнав трьох харків'ян та одного жителя Дніпропетровської області винними в тому, що 7 квітня 2014 року вони увірвалися на перший поверх будівлі ХОДА, де кидали каміння, світло-шумові гранати, вибухові пакети і стріляли з травматичної зброї у бік працівників правоохоронних органів. Вирок суду за ч.1 ст.294 – 5 років позбавлення волі. Суд врахував, що всі четверо раніше не судимі, мають дітей, а один із них – інвалід 3 групи, і призначив їм випробувальний термін на 3 роки", – відзначили у суді.

Водночас суд повністю задовольнив цивільні позови про стягнення із засуджених майнового збитку:

"Від ХОДА – на 186 тис. 369 грн, від Харківської облради – на 11 тис. 786 грн, від Харківської національної академії Національної гвардії – на 21 тис. 133 грн, від КП "Держпром" – на 3 млн 776 тис. 490 грн", – йдеться у рішенні.

Нагадаємо, 1 березня 2014 року проросійські активісти після мітингу на площі Свободи захопили будівлю Харківської ОДА і підняли над нею прапор РФ. Наступного дня правоохоронці повернули будівлю під контроль місцевої влади.

6 квітня 2014 року проросійські активісти знову захопили будівлю ХОДА. Вранці 8 квітня спецпідрозділи міліції витіснили зловмисників із будівлі. На місці затримано понад 60 осіб. Згідно із законом, за масові безлади обвинуваченим загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.