Учасники переговорів у Мюнхені погодили припинення вогню у Сирії протягом тижня

12 Лютого 2016, 07:46

Ключові учасники зустрічі в Мюнхені погодили план з припинення вогню у Сирії, а також домовилися про доставку гуманітарної допомоги жителям країни, які страждають через конфлікт.

"Узгоджено план припинення вогню в Сирії. Наша мета втілити його в життя протягом тижня", – заявив Держсекретар США Джон Керрі на підсумковій прес-конференції.

"Ми прийшли до розуміння, як припинити страждання невинних людей так скоро, як це можливо. Крім того, домовилися прискорити доставку гуманітарної допомоги та імплементацію режиму припинення вогню між ворогуючими сторонами", – написав Керрі у Twitter.

Керрі підкреслив, що режим припинення вогню не поширюється на представників "Ісламської держави" в Сирії, а також інші незаконні збройні формування.

Британський міністр закордонних справ Філіп Хаммонд, коментуючи результати зустрічі, зазначив, що закінчення боротьби буде успішним якщо Росія припинить підтримку з повітря армії Башара Асада, яка бореться з опозицією.

На правах анонімності західний дипломат сказав повідомив: "Нам не вдалося досягнути угоди про негайне припинення Росією бомбардувань, але ми досягли прогресу в процесі і якщо це буде працювати, ситуація може змінитися".

В переговорах щодо сирійського питання в Мюнхені брали участь кілька десятків країн, у тому числі США, Німеччина і Росія.

Як повідомлялося, за підтримки Росії війська Асада розвинули наступ на півночі Сирії та наблизились до кордону з Туреччиною.

Після цього глава Європейської Ради Дональд Туск заявив, що дії Росії в Сирії роблять і так погану ситуацію ще гіршою.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що Росія запропонувала встановити режим припинення вогню в Сирії з 1 березня.