Учасники руху наголошують, що вибір майбутнього повинен ґрунтуватися на цінностях, таких, як повага до людської гідності, свободи, рівності, демократії і верховенства права.
«Засадничі документи союзів наших пострадянських партнерів рідко згадують цінності. Їхня риторика та логіка – меркантильні. Державу-члена можуть позбавити права голосу в керівних органах союзу не за порушення цінностей, а ціни», – зазначають вони.
За їхніми словами, Митний союз не оперує поняттями «демократія», «верховенство права» чи «солідарність».
«Його модель нагадує акціонерне товариство, в якому один власник домінує над іншими. Як показує досвід, ані СНД, ані ЄврАзЕС чи Митний союз не можуть ухвалити жодного рішення всупереч волі Російської Федерації або без її прямої підтримки», – підкреслюють громадські діячі.
Водночас, вони звертають увагу на те, що Україна йде в об’єднану Європу «не з порожніми руками».
«Шана до традиційних цінностей, релігійна толерантність, цілеспрямованість та працьовитість – це чесноти нашого народу, які треба не лише зберегти, а й розвинути у великій європейській сім’ї», – зазначають активісти руху.
«Як частина активного громадянства ми, члени Ініціативної групи «Першого грудня», закликаємо уряди і спільноти західних партнерів України розуміти, що українське суспільство значно глибше, складніше і, віримо, здоровіше, ніж вияви політичного життя країни», – йдеться у зверненні.
«Ми закликаємо всіх українських співвітчизників усвідомлювати, що європейська інтеграція України – це наша внутрішньонаціональна праця і справа нашого особистого вибору, який необхідно навчитися розуміти, захищати і втілювати своїми вчинками щодня», – заявили громадські діячі.
Звернення підписали В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.
Нагадаємо, що саміт Україна-ЄС відбудеться 25 лютого 2013 року у Брюсселі.