"У місті безліч підприємств, людям треба працювати, а дітям – ходити в школу. Ці протестувальники б'ють в барабани посеред ночі. Вони ходять в туалет прямо на вулиці!", – обурився градоначальник. За його словами, терпіти подібне більше не можна.
Окремо увагу заслуговує ситуація з табором, який учасники руху "Захопи Уолл-стріт" розбили в парку Зуккотті, розташованому в двох кроках від "Граунд Зеро". По суті, протестувальники не порушують законів. Парк знаходиться у володінні приватної компанії – "Брукфілд офіс Пропертіз", але, за домовленістю з владою міста, доступ до нього відкритий цілодобово.
Формально, сотні протестувальників просто "затягнули" з прогулянкою по скверу. "До цих пір у нас були зв'язані руки", – заявив Блумберг, додавши, що днями в мерію надійшла офіційна скарга від "Брукфілд".
Минулого тижня влада попросила демонстрантів очистити територію Зуккотті, щоб санітарні служби могли прибрати там. Однак, протестувальники сприйняли це як спробу обмежити їхні права, заявивши про готовність "стояти до останнього". Щоб уникнути ескалації насильства, прибирання вирішили відкласти на невизначений термін.
У п'ятницю учасники руху "Захопи Уолл-стріт", незадоволені несправедливістю американської фінансової системи, провели в Нью-Йорку кілька акцій. Зокрема, кілька сотень осіб влаштували мітинг у Гарлемі, обурюючись введеною поліцією практикою довільного огляду людей прямо на вулиці. На думку учасників маніфестації, ці методи використовуються переважно по відношенню до афроамериканського і латиномовного населення і є очевидним проявом расової дискримінації. У ході акції протесту близько 30 осіб були заарештовані за порушення громадського порядку.
Затримання демонстрантів відбулися і в інших містах США. У Цинциннаті (штат Огайо) поліція заарештувала 23 людини, які відмовилися покинути територію парку, який був окупований за прикладом акції в Нью-Йорку. Ще шестеро учасників протестів були затримані в місті Тампа (штат Флорида).
Нагадаємо, наймасовіші арешти учасників акції "Захопи Уолл-стріт" відбулися на початку жовтня, коли було заарештовано понад 700 осіб.
Зазначимо, що демонстрації на підтримку руху "Захопи Уолл-Стріт" пройшли по всьому світу, зокрема, в Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Японії, Китаї, Тайвані, Південній Кореї, Індонезії, Італії, Греції, Німеччині та Великобританії.