Учасник групи українських альпіністів у Пакистані заявляє, що теракт проти іноземних туристів був спланований

Акценти
25 Червня 2013, 07:50

Колотушкін розповів, що в ту ніч він перебував у таборі, який розташований вище основної, базової зупинки альпіністів. Він переконаний, що терористична атака була спланованим убивством іноземців.

"О шостій вечора був останній зв'язок з нашою командою в базовому таборі. Ми обговорили плани на наступний день, і оголосили відбій до дев'ятої ранку. Потім з'явилися озброєні люди. Їх було менше десяти. Погрожуючи автоматами, вони витягували людей з наметів. Потім були розмови: звідки вони, яка країна, яка віра. Коли вони бачили, що людина не місцева, вони її вбивали. Так вони прочесали весь табір", – розповів Колотушкін.

За його словами, бандитам не потрібні були гроші. Вони просто прагнули вбити іноземців.

"Вони не хотіли грабувати. У таборі було багато цінних речей: телефони, гроші, фотоапарати. Там були речі 60 альпіністів. Якби це було пограбування, вони могли б забрати і піти. Їх ніхто не зупинив би. Це була спланована акція з метою залякати", – поділився альпініст.

На даний момент всі українці, які залишилися живими, знаходяться в Ісламабаді. Речей у них поки немає.

"Речі доставлять, мінімум, через три дні. Нас евакуювали дуже швидко", – розповів Колотушкін.

Нагадаємо, 23 червня в Пакистані озброєні бойовики увірвалися в базовий табір альпіністів у провінції Гілгіт-Балтистан на території спірного регіону Кашмір і розстріляли міжнародну групу туристів. Керівник харківського клубу альпіністів Геннадій Копійка повідомив, що з харківської експедиції загинули троє альпіністів. Серед убитих – керівник харківської групи Ігор Свергун. Також загинули Бадаві Кашаєв і Дмитро Коняєв.

Як стало стало відомо ЗМІ, пакистанські силовики заарештували 37 людей за підозрою в причетності до нападу на іноземних туристів. 

90