Убивство журналіста Веремія. Суд засудив Крисіна до 5 років ув’язнення

13 Червня 2018, 19:04

Апеляційний суд Києва в середу, 13 червня, частково задовольнив апеляцію прокурорів та представників потерпілих на рішення Шевченківського райсуду про умовний термін покарання для керівника групи "тітушок" Юрія Крисіна, якого звинуватили в причетності до вбивства журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія. Крисіна засудили до 5 років ув'язнення. Апеляційну скаргу потерпілих, в якій вони вимагали відправити справу на новий розгляд, суд не задовольнив. Про це повідомив кореспондент Тижня із зали суду.

 

Повідомляється, що прокуратура наполягала дати Крисіну шість років позбавлення волі, а представники потерпілих  – сім років.

 

Касаційна скарга може бути подана впродовж трьох місяців з дня проголошення. Також Крисіну зарахували час перебування в СІЗО з розрахунку один день за два.

 

"На думку колегії суддів, було не достатньо підстав для визнання щирого каяття Крисіна, оскільки висновки суду першої інстанції щодо цього не мотивовані. З поведінки Крисіна в судах першої та апеляційної інстанції щирого каяття також не вбачається. Також при призначенні Крисіну покарання не враховано ступінь тяжкості правопорушення, яке відносить до тяжких. Характер протиправних дій, які характеризувалися неповагою до суспільства, немотивованою жорстокістю. Поза увагою суду лишилися обставини, на фоні яких Крисін вчиняв протиправні дії, його роль в них та залучення інших осіб." – зачитав суддя Микола Ященко.

 

 

 

"Також обґрунтованими є доводи щодо незаконного звільнення Крисіна від відбування покарання. Суд першої інстанції, звільняючи Крисіна від реального покарання, не навів доказів на підтвердження виправлення Крисіна. Також він не врахував ступінь тяжкості правопорушення, характеру протиправних дій та наслідків, поведінку Крисіна для усунення протиправної поведінки. Можливість виправлення без відбування покарання не можлива" – зачитав суддя.

 

"Скасувати вирок в частині призначеного покарання, ухвалити новий вирок, визнати Крисіна винуватим за ст. 296 КК України. Призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Зарахувати період перебування під вартою" – зазначив Ященко.

 

 

Як повідомлялося, 19 березня прокурор Олексій Донський після завершення засідання Апеляційного суду заявив, що для Юрія Крисіна, керівнику групи "тітушок", якого звинуватили у причетності до вбивства журналіста газети "Вісті" В'ячеслава Веремія, вимагатимуть шість років позбавлення волі. 

 

Нагадаємо, у ніч на 19 лютого 2014 року на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської в центрі Києва «тітушки» вбили журналіста Веремія. Спочатку його сильно побили, а потім вистрілили в спину.

 

18 вересня 2015 року начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що вбивцею Веремія є людина на ім'я Джалал Алієв. За неофіційною інформацією, вбивця воював на боці бойовиків «ДНР» і був убитий у Горлівці в липні 2015 року.

 

22 грудня 2017 року «тітушці» Крисіну, який добивав битою пораненого журналіста, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Линник виніс вирок у вигляді 4 років позбавлення волі з відстрочкою покарання терміном на два роки. Таким чином, якщо протягом двох років Крисін не вчинить кримінальних злочинів, він буде звільнений від відбування покарання в місцях позбавлення волі.