Убивство журналіста Веремія. Суд відмовив у розгляді апеляціної скарги в закритому режимі

2 Травня 2018, 17:39

Апеляційний суд Києва у середу, 2 травня, продовжив судове засідання щодо розгляду апеляційної скарги Генеральної прокуратури на рішення Шевченківського райсуду про умовний термін покарання для керівника групи "тітушок" Юрія Крисіна, якого звинуватили в причетності до вбивства журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія. Про це повідомив кореспондент Тижня із зали суду.

 

Зазначається, що суд відмовив у розгляді апеляційної скарги в закритому режимі.

 

Зокрема, після початку засідання, на яке з'явилося двоє адвокатів Крисіна, прокурори та мати загиблого журналіста, суд зачитав клопотання адвоката підсудного Гнатюк, в якому вона просила суд перевести розгляд у закритий режим.

 

Так, дане рішення вона мотивувала тим, що для Крисіна і його родини ніби то існують загрози здоров'я. Вона це обґрунтувала тим, що наприкінці лютого – початку березня до будинку, де мешкає Крисін, приїхали невідомі, які йому погрожували та зробили написи на паркані.

 

"Можуть бути оголошені дані, які Шевченківський суд отримував у закритому судовому засіданні, і ці дані можуть зашкодити Крисіну", –  зауважила Гнатюк.

 

Також вона додала, що просить закритий режим суду через те, що ЗМІ перекручують інформацію і повідомляють, що Крисін "нібито причетний до вбивства Веремія".

 

Водночас Гнатюк наголосила, що Крисін отримав вирок за хуліганські дії.

 

Крім того, останнім аргументом адвоката стало те, що під час розгляду справи в Шевченківському райсуді до Крисіна була приставлена держохорона ніби то через реальні загрози здоров'ю. 

 

У свою чергу, прокуратура заперечила дане клопотання. Зокрема, прокурор Гетьман заявила, що Крисіна охороняли лише до 23 серпня 2014 року, оскільки сам підсудний просив про охорону лише під час судових засідань в Шевченківському райсуді.

 

Відзначається, що прокурор Донський наголосив, що  рішення про скасування заходів безпеки щодо Крисіна було прийнято 28 лютого 2018 року.

 

"Відповідну постанову про скасування заходів безпеки направили Крисіну 1 березня 2018 року. Події про які говорить адвокат Гнатюк (акція активістів під будинком Крисіна, – Ред.) відбулися 26 лютого і 4 березня. На цей час до Крисіна ще діяли заходи безпеки. Однак саме такі, які хотів Крисін (лише під час судових засідань, – Ред.), –  підкреслив Донський.

 

Суд, порадившись на місці, ухвалив клопотання Гнатюк залишити без задоволення.

 

Наголошується, що розгляд апеляційної скарги Генпрокуратури на рішення Шевченківського райсуду про умовний термін покарання для Крисіна було перенесено на 15:30 23 травня.

 

Так, про перерву просила адвокат підсудного Гнатюк, оскільки не встигла ознайомитись із матеріалами провадження. Зокрема, суд на місці ухвалив клопотання задовільнити.

 

Як повідомлялося, 2 квітня Апеляційний суд Києва переніс на 2 травня судове засідання у справі розгляду вироку вбивства у 2014 році журналіста газети "Вісті" В’ячеслава Веремія на 16:00 2 травня. 

 

Нагадаємо, 19 березня прокурор Олексій Донський після завершення засідання Апеляційного суду заявив, що для Юрія Крисіна, керівнику групи "тітушок", якого звинуватили у причетності до вбивства журналіста газети "Вісті" В'ячеслава Веремія, вимагатимуть шість років позбавлення волі. 

 

4 березня близько 50 учасників «Автомайдану», С14 та представників інших громадських організацій пікетували будинок «тітушки» Юрія Крисіна, засудженого умовно за причетність до вбивства у 2014 році журналіста В’ячеслава Веремія. Демонстранти облили паркан біля будинку томатним соком, імітуючи кров, та вигукують «Крисіна на нари». До мітингувальників ніхто не вийшов.

 

У ніч на 19 лютого 2014 року на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської в центрі Києва «тітушки» вбили журналіста Веремія. Спочатку його сильно побили, а потім вистрілили в спину.

 

18 вересня 2015 року начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що вбивцею Веремія є людина на ім'я Джалал Алієв. За неофіційною інформацією, вбивця воював на боці бойовиків «ДНР» і був убитий у Горлівці в липні 2015 року.

 

22 грудня 2017 року «тітушці» Крисіну, який добивав битою пораненого журналіста, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Линник виніс вирок у вигляді 4 років позбавлення волі з відстрочкою покарання терміном на два роки. Таким чином, якщо протягом двох років Крисін не вчинить кримінальних злочинів, він буде звільнений від відбування покарання в місцях позбавлення волі.

 

26 лютого журналіст Богдан Кутєпов на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Крисін у зв’язку з розглядом апеляції на вирок сховався у дитячому відділенні Інституту серця, де активісти облили його зеленкою.