Убивство журналіста Веремія. Суд переніс розгляд апеляції на вирок Крисіну

2 Квітня 2018, 15:29

Апеляційний суд Києва у понеділок, 2 квітня, прийняв рішення про перенесення судового засідання у справі розгляду вироку вбивства у 2014 році журналіста газети "ВістіВ’ячеслава Веремія на 16:00 2 травня. Про це повідомляє кореспондент Тижня із зали суду.

 

Зазначається, що сьогодні суд мав розглядати апеляційну скаргу прокурорів на вирок Шевченківського районного суду, за яким керівник групи "тітушок" Юрій Крисін 22 грудня 2017 року за хуліганські дії отримав покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

 

У свою чергу, на сьогоднішнє засідання не з'явилися адвокати Крисіна.

 

Водночас у суді Крисін заявив, що планував укласти угоду з адвокатами, проте "не встиг".

 

"Я мав побачитись зі своїми адвокатами і підписати з ними договір про надання допомоги, але мене закрили. Ну так сталося", –  сказав суддям керівник групи "тітушок".

 

Крім того, прокуратура і представники потерпілих наполягали на тому, аби Крисіну призначили безоплатного адвоката Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

"Крисін вводить суд в оману. 29 березня (день арешту Крисіна, – Ред.) його адвокати були у судовому засіданні, і Крисін не мав перешкод, аби укласти з ними угоду", – підкреслив прокурор Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Олексій Донський.

 

Також представники потерпілих підтримали позицію прокуратури і додали, що Крисін зловживає своїми правами, затягуючи при цьому судовий процес.

 

Наголошується, що після обговорення в нарадчій кімнаті колегія суддів ухвалила: думка прокурора та потерпілих підлягає задоволенню.

 

"Приймається до уваги, що Крисін ухиляється від угоди для захисту своїх інтересів, не зробив це у відведений для нього час, і порушив розумні строки", –  оголосив головуючий у справі суддя Микола Ященко

 

Відзначається, що суд ухвалив призначити Крисіну безоплатного адвоката.

 

Так, наступне апеляційне засідання має відбутися о 16:00 2 травня. Таку затримку суд пояснив тим, що призначений адвокат потребує часу на ознайомлення з матеріалами справи, а також, що двоє суддів з колегії перебуватимуть у короткотерміновій відпустці.

 

Нагадаємо, 19 березня прокурор Олексій Донський після завершення засідання Апеляційного суду заявив, що для Юрія Крисіна, керівнику групи "тітушок", якого звинуватили у причетності до вбивства журналіста газети "Вісті" В'ячеслава Веремія, вимагатимуть шість років позбавлення волі. 

 

4 березня близько 50 учасників «Автомайдану», С14 та представників інших громадських організацій пікетували будинок «тітушки» Юрія Крисіна, засудженого умовно за причетність до вбивства у 2014 році журналіста В’ячеслава Веремія. Демонстранти облили паркан біля будинку томатним соком, імітуючи кров, та вигукують «Крисіна на нари». До мітингувальників ніхто не вийшов.

 

У ніч на 19 лютого 2014 року на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської в центрі Києва «тітушки» вбили журналіста Веремія. Спочатку його сильно побили, а потім вистрілили в спину.

 

18 вересня 2015 року начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що вбивцею Веремія є людина на ім'я Джалал Алієв. За неофіційною інформацією, вбивця воював на боці бойовиків «ДНР» і був убитий у Горлівці в липні 2015 року.

 

22 грудня 2017 року «тітушці» Крисіну, який добивав битою пораненого журналіста, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Линник виніс вирок у вигляді 4 років позбавлення волі з відстрочкою покарання терміном на два роки. Таким чином, якщо протягом двох років Крисін не вчинить кримінальних злочинів, він буде звільнений від відбування покарання в місцях позбавлення волі.

 

26 лютого журналіст Богдан Кутєпов на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Крисін у зв’язку з розглядом апеляції на вирок сховався у дитячому відділенні Інституту серця, де активісти облили його зеленкою.