Убивство Ноздровської. Поліція розповіла нові деталі розслідування

5 Січня 2018, 15:48

Перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін повідомив, що правоохоронцям вдалося частково відновити хід подій дня вбивства Ірини Ноздровської. Про це в п'ятницю, 5 січня, пише "Обозреватель".

За словами Аброськіна, правоохоронці повністю відтворили шлях руху Ноздровської перед вбивством від місця її роботи в Києві і до місця виявлення тіла.

"Вона вийшла на метро "Героїв Дніпра", сіла, швидше за все, в маршрутне таксі і доїхала практично до свого будинку. Використовуючи наші технічні можливості, ми відстежили її пересування. Встановили час, який це зайняло. І тепер розуміємо, коли приблизно настала смерть… Можу сказати, що увечері 29 грудня. Остаточний і точний час – тільки після проведення комплексної експертизи", – зазначив він.

Правоохоронці заявили, що мобільний телефон правозахисниці працював майже до 19 годин 29 грудня. Аброськін підтвердив, що тіло жінки знайшли в річці, та заявив, що їй завдали більше десяти ножових поранень.

"На місці працювали водолази, на дні річки знайшли різні комплекти ножів – вони були упаковані. Як вони там опинилися – питання. Знайшли окремо ще один ніж, але за розміром леза жоден із цих ножів не підходить. Вони не знаряддя злочину", – йдеться в повідомленні.

Крім того, перший заступник Нацполіції розповів, що в воді були знайдені мобільний телефон Ноздровської та чохол від її другого телефону. За його словами, стверджувати, що вбивство сталося саме біля річки – поки рано.

"Можливо, туди вже привезли мертву жінку й скинули тіло у воду. 29 грудня, коли загинула Ірина, в річці був великий потік води й схоже, що тіло віднесло до місця виявлення", – додав Аброськін.

Нагадаємо, 1 січня у Київській області, в одній із річок, правоохоронці знайшли тіло правозахисниці Ірини Ноздровської. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Умисне вбивство". У справі про вбивство слідчі допитали вже близько 50 людей. У Нацполіції уже назвали чотири основні версії вбивства Ноздровської. Згодом голова поліції у Київській області Дмитро Ценов заявив, що, згідно з експертизою, смерть правозахисниці Ірини Ноздровської настала за дві-три доби до того, як знайшли тіло. 

Згодом, у Нацполіції повідомили, що, за попередніми даними експертизи тіла правозахисниці Ірини Ноздровської, вона померла від множинних колото-різаних ран. 

Близькі Ірини Ноздровської повідомили про її зникнення 29 грудня. Зникла на шляху з Києва в село Демидів Вишгородського району. Вона вела справу про загибель своєї сестри, яку у вересні 2015 року насмерть збив Дмитро Россошанський – племінник районного судді, на момент ДТП знаходився у стані наркотичного сп'яніння.

Через два роки після ДТП Ірина змогла добитися покарання для Россошанському. Наприкінці травня 2017 року суд засудив його до семи років позбавлення волі, однак 27 грудня він ледь не вийшов з-під варти: в Апеляційному суді Київської області адвокат намагався оскаржити вирок і підвести свого клієнта під амністію, використовуючи порушення, допущені судом першої інстанції. Як стверджували родичі Ірини, вона постійно отримувала погрози від Россошанського.