Убивство Ноздровської. Для розслідування справи створять координаційний штаб

3 Січня 2018, 14:10

Перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий заявив, що вбивство української правозахисниці Ірини Ноздровської будуть розслідувати кращі фахівці карного розшуку, а силовики створять спеціальний координаційний штаб. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

"Ставлю завдання Національній поліції та Головному слідчому управлінню – створити координаційний штаб, задіяти найкращих фахівців. Максимально організувати розкриття тяжкого злочину фахівцями Департаменту карного розшуку та слідчими", – заявив Ярий.

Також він доручив взяти на особливий контроль проведення всіх необхідних експертиз щодо вбивства Ноздровської, а також наголосив на необхідності налагодити взаємодію між департаментами поліції, громадськими активістами та ЗМІ з розслідування цього злочину. 

Нагадаємо, 1 січня у Київській області, в одній із річок, правоохоронці знайшли тіло правозахисниці Ірини Ноздровської. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Умисне вбивство". У справі про вбивство слідчі допитали вже близько 50 людей. У Нацполіції уже назвали чотири основні версії вбивства Ноздровської. Згодом голова поліції у Київській області Дмитро Ценов заявив, що, згідно з експертизою, смерть правозахисниці Ірини Ноздровської настала за дві-три доби до того, як знайшли тіло. 

Близькі Ірини Ноздровської повідомили про її зникнення 29 грудня. Зникла на шляху з Києва в село Демидів Вишгородського району. Вона вела справу про загибель своєї сестри, яку у вересні 2015 року насмерть збив Дмитро Россошанський – племінник районного судді, на момент ДТП знаходився у стані наркотичного сп'яніння.

Через два роки після ДТП Ірина змогла добитися покарання для Россошанському. Наприкінці травня 2017 року суд засудив його до семи років позбавлення волі, однак 27 грудня він ледь не вийшов з-під варти: в Апеляційному суді Київської області адвокат намагався оскаржити вирок і підвести свого клієнта під амністію, використовуючи порушення, допущені судом першої інстанції. Як стверджували родичі Ірини, вона постійно отримувала погрози від Россошанського.