Убивство Гонгадзе. Суд перерахував термін вироку Пукачу за “законом Савченко”

10 Січня 2018, 19:51

Суд перерахував за "законом Савченко" (закон про зарахування 1 дня попереднього ув'язнення як 2 днів у строк основного покарання – ред.) строк вироку для колишнього колишнього начальника головного управління кримінального розшуку Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це йдеться у рішенні суду, що набуло чинності 15 грудня 2017 року.

Клопотання про перерахування строку подав адвокат Пукача.

У матеріалах суду зазначається, що підсудний перебував у слідчому ізоляторі з 21 липня 2009 року по 6 січня 2016 року, тобто близько 6,5 років.

Суд наголосив, що протягом відбування довічного позбавлення волі законодавством установлено конкретні тимчасові показники, закінчення яких міняє правовий статус засудженого. Зокрема, йдеться про виникнення в засудженого права на подачу клопотання про помилування після відбуття ним не менше 20 років призначеного покарання.

Крім того, відповідно до частини 2 статті 87 Кримінального кодексу, актом помилування може бути здійснено заміну засудженому призначеного судом покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше 25 років.

Суд задовольнив клопотання й перерахував 6,5 років попереднього ув'язнення як 13 років основного покарання Пукачу. Таким чином, станом на 10 січня 2017 року засуджений відбув уже більше 14 років тюремного ув'язнення.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва ухвалив вирок Пукачу, засудивши його до довічного позбавлення волі за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

6 січня 2016 року Апеляційний суд Києва залишив Пукачу вирок без змін, після чого визначене покарання набрало чинності.

Гонгадзе поховали 22 березня 2016 у Києві, на території церкви Миколи Набережного. Замовники його вбивства досі не знайдені та не покарані.

На початку літа 2016 року Пукача етапували для відбування покарання в Чортківську колонію в Тернопільській області.