Шевченківський районний суд Києва у вівторок, 12 лютого, оголосив перерву в засіданні щодо обрання запобіжного заходу голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, якого підозрюють в організації вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. Про це повідомив кореспондент Тижня із зали суду.
Так, під час судового засідання захисники Мангера заявили, що вони не отримали копії клопотання про обрання запобіжного заходу голові Херсонської облради. За їх словами, відповідний документ отримували адвокати, які працювали з ним в Херсоні, зараз вони нібито прямують до Києва. Водночас сам Мангер заявив, що особисто з клопотанням не ознайомлювався. Відтак захист попросив суд перенести засідання на 13 лютого на 14.00.
Своєю чергою, прокуратура зазначила, що не проти перенесення засідання, однак лише на три години. На думку прокурорів, цього часу достатньо аби Мангер і його захист прочитали документи.
Суддя Олександр Кіпчарський заслухавши думки сторін вирішив, оголосити перерву в судовому засіданні на чотири години, аби захисникам Мангера надали матеріали справи. Суд продовжиться о 16:40.
Крім того, будівлю суду посилену охороняють представники Національної гвардії. Також біля суду присутня нечисленна група, яка прийшла підтримати Мангера, вони тримають плакати з написом "Руки геть від Мангера". Від спілкування з журналістами зазначені особи відмовилися.
Як повідомлялося, 11 лютого генеральний прокурор Юрію Луценко повідомив, що голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру вручили підозру в організації вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. Мангеру мали обрати запобіжний захід 12 лютого.
Водночас заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук повідомив, що 8 лютого подав заяву про тимчасове відсторонення від виконання службових обов'язків у зв’язку зі справою загиблої активістки Катерини Гандзюк.
Нагадаємо, громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.
Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців знайти і покарати вбивць і замовників нападу на Катерину.
У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".