УБРР продали китайському покупцеві за стартовою ціною

30 Листопада 2016, 11:57

Державний пакет 99,9945% акцій Українського банку реконструкції та розвитку (УБРР, Київ) проданий за стартовою ціною – 82,827 млн ​​грн. Про це повідомив ведучий аукціону, який відбувся у Фонді державного майна.

За його даними, Фонд отримав заявку на участь в аукціоні лише від одного покупця, тому вказаний об'єкт може бути проданий безпосередньо йому за запропонованою ним ціною, але не нижчою за стартову.

Як повідомив глава Фонду державного майна Ігор Білоус під час прес-конференції за підсумками аукціону, покупцем державного пакета акцій УБРР стала китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange (BOCE).

Як повідомляється на веб-сайті Фонду, BOCE є найбільшою в Китаї спотовою товарною біржею, засновниками якої виступають китайські громадяни, кілька державних компаній, а також муніципалітет провінції Тянцзині.

Біржа заснована в 2009 році. Її річний оборот становить близько $1 трлн.

Попередній аукціон з продажу цього пакета був запланований на 22 квітня зі стартовою ціною 118,902 млн грн. Однак аукціон не відбувся у зв'язку з відсутністю покупців.

УБРР був заснований в 2004 році для розвитку як корпоративного, так і малого та середнього бізнесу шляхом середньо- і довгострокового кредитування. Його власником спочатку була Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, потім – Державна інвестиційна компанія. У 2013 році банк був переданий Мінфіну. У травні 2015 року Кабінет міністрів України підтримав пропозицію Міністерства фінансів про приватизацію Українського банку реконструкції і розвитку.

УБРР на початок жовтня 2016 року посідав 100-е місце серед 100 діючих українських банків за розміром активів – 118,721 млн грн.