УАПЦ проголосила Сагайдачного святим

20 Липня 2011, 18:34

Святкове богослужіння очолив єпископ Житомирський і Поліський УАПЦ Володимир (Шлапак) з благословення Предстоятеля УАПЦ Мефодія. Єпископові Володимирові співслужили єпископ Львівсько-Самбірської єпархії Іоан (Швець) та єпископ Чернівецький і Хотинський Герман (Семанчук). Кульмінацією став чин прославлення благовірного гетьмана Петра Сагайдачного.

Вже за кілька тижнів до свята почалося наукове відновлення чину прославлення святих Православної Київської Церкви. Згідно з працями митрополита Іларіона (Огієнка), історичними дослідженнями обрядовості Православної Церкви Константинополя, рукописними і друкованими матеріалами XV – XVII століть, був прийнятий остаточний вигляд богослужбового чину.

Чин прославлення мав таку послідовність: чотири козаки на рушниках внесли в храм ікону благовірного гетьмана Петра, що символізувала мощі святого. Після заупокійної литії ікону в козаків прийняли чотири представники чернечого духовенства й піднесли до солеї храму. Потім владика Герман (Семанчук) зачитав рішення Архиєрейського собору УАПЦ про прославлення благовірного гетьмана Петра, а владика Іоан (Швець) зачитав житіє нового святого. Відтак архимандрити, ігумен та єромонах здійснили обхід з іконою навколо вівтаря та її освячення.

Після Літургії прочани та вірні змогли поклонитися іконі благовірного гетьмана Петра. Кожен із владик звернувся до вірних із святковим словом. Свято завершилося хресною ходою з іконами по вулицях Самбора.

Нагадаємо, що 25 травня Архиєрейським собором Української Автокефальної Православної Церкви український військовий, державний і церковний діяч – гетьман Петро Сагайдачний – був канонізований у чині святого благовірного гетьмана.

98