У ЗСУ розкрили нові деталі вбивства військового медика на Донбасі

14 Липня 2020, 16:48

Російські окупанти під час вбивства медика Збройних сил України поблизу села Зайцеве на Донбасі порушили надані ними ж гарантії режиму тиші на час проведення евакуації тіла загиблого українського військового. Евакуаційну групу бойовики розстрілювали з трьох боків. Про це 14 липня повідомив командир 35 окремої бригади морської піхоти Микола Палас.  

 

За його словами, напередодні трагедії командир української розвідувальної групи потрапив на мінне поле, внаслідок чого загинув від невідомого вибухового пристрою. Саме за його тілом пізніше відправили евакуаційну групу. Командувач ООС дав наказ на запит «режиму тиші», після чого начальник української сторони СЦКК за посередництва СММ ОБСЄ отримав згоду бойовиків забрати тіло загиблого.

 

«З 14.00 до 18.00 було підтвердження з тої сторони, що буде дотримання режиму тиші. Була складена група для евакуації безпосередньо загиблого командира взводу з двох представників СЦКК, групи розмінування, також групи супроводу, які були одягнені в білі каски, в білі жилети, також був бойовий медик. Не доходячи 15 метрів в районі загиблого була влаштована підла засідка», – розповів Палас.

 

За його словами, першим у групі йшов сержант розвідвзводу, який узяв на себе вогневий удар та був поранений. Військові були змушені відійти назад та перегрупуватись. Медик та один із розвідників намагались надати допомогу пораненому сержанту, який відповзав назустріч групі. Водночас, російські найманці продовжували вести вогонь. Медик загинув на місці, а офіцер розвідки отримав контузію. Його вдалося евакуювати офіцерам інженерно-саперної групи.

 

Увечері 13 липня стало відомо, що тіло командира взводу, який загинув на мінному полі, забрали бойовики.

 

Палас наголосив, що всі повідомлення окупантів про начебто дотримання ними тиші є брехливими і не відповідають дійсності. Це підтверджує заява Керівника СЦКК Миколи Левицького під час брифінгу:

 

«Після повідомлення, що в сірій зоні знаходиться тіло загиблого ЗСУ ми відпрацювали запити на СММ ОБСЄ щодо надання гарантій дотримання режиму тиші. Коли надійшла відповідь, що режим тиші надали з 14.00 до 18.00, почали співпрацювати з бригадою, з батальйоном».

 

Микола Левицький також запевнив, що евакуаційна група з 9 осіб – представники СЦКК, військовий медик, група розмінування і військові для евакуації загиблого – всі мали білі каски та білі пов’язки з позначками. Разом з тим, це не завадило окупантам відкрити вогонь.

 

Наразі ведуться перемовини з представниками СЦКК, СММ ОБСЄ та «Груз-200» для подальшої евакуації тіла загиблого бойового медика та пошуку пораненого сержанта розвідвзводу, який досі перебуває на місці подій.

 

Нагадуємо, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 14 липня заявив, що МЗС поінформує міжнародних партнерів про вбивство бойовиками українського військового медика на Донбасі.

 

Водночас у США заявили, що глибоко засмучені повідомленням про вбивство українського військового медика поблизу Зайцевого.