У ЗСУ пройшли успішні випробування бронеавтомобілів “Козак-2М1” та “Варта-Новатор”

25 Листопада 2019, 16:27

У 169-му навчальному центрі підготовки підрозділів Збройних Сил України пройшли успішні випробування дослідного зразка багатофункціонального бронеавтомобіля "Козак-2М1" та спеціалізованого броньованого автомобіля "Варта-Новатор". Про це 25 листопада повідомила прес-служба  Командування Сухопутних Військ Збройних Сил України.

 

 

Як зазначається, випробування проходили за участі командувача Сухопутних Військ Збройних Сил України генерал-лейтенанта Олександра Сирського. Також у випробуваннях взяли участь представники Командування РВіА, управління бойової підготовки, розвідувального управління, управління зв’язку і інформаційних систем та армійської авіації Командування Сухопутних Військ Збройних Сил України.

 

 

За інформацією прес-служби, Сирський особисто випробував нові автомобілі за кермом та дав позитивну оцінку технічним можливостям ББКМ "Козак-2М1" та СБА "Варта-Новатор".

 

Окрім того, під час проведення випробування дослідного зразку ББКМ "Козак-2М1" генерал-лейтенант Олександр Сирський виконав вправи стрільб з 12,7 мм крупнокаліберного кулемета НСВТ.

 

"Спеціалізований броньований автомобіль "Варта-Новатор" та багатофункціональний бронеавтомобіль "Козак-2М1" отримали позитивну оцінку від всіх представників робочої групи, які взяли участь у випробуваннях", – йдеться у повідомленні.

 

Довідково:

 

Козак-2М1 – це повноцінний броньовик, призначений для виконання широкого кола бойових завдань. Козак-2М1 навіть класифікований інакше – як "Броньована бойова колісна машина", а не "спеціалізований броньований автомобіль", як попередні бронеавтомобілі, що випускалися. По суті, Козак-2М1 – це "компактний БТР".

 

СБА "Варта-Новатор"  – бронеавтомобіль, розроблений компанією "Українська бронетехніка". Машина створена на посиленому шасі Ford F-550. Легкий і маневрений СБА "Варта-Новатор" ідеально підходить для спецпідрозділів.

 

Як повідомлялося, у Чернігівській області завершився черговий етап випробувань модернізованого вертольота Мі-2МСБ, оснащеного некерованими авіаційними ракетами типу С-8.