На розвиток озброєння та військової техніки Збройних сил виділено 7 млрд грн у 2016 році. Про це під час брифінгу розповіла начальник управління комунікацій та преси Міністерства оборони України підполковник Оксана Гаврилюк.
«У 2016 році на заходи з розвитку озброєння та військової техніки передбачено 7 мільярдів гривень, що у чотири рази перевищує обсяг фінансування 2014 року, та майже у вісім разів – обсяг фінансування 2013 року», – йдеться у тексті.
За словами Гаврилюк, оборонне замовлення на 2016 рік вже почали виконувати.
«Триває постачання державними підприємствами нового та модернізованого озброєння і військової техніки Збройним Силам України. Згідно з державним оборонним замовленням на 2016 рік, поточного року Міністерство оборони України уклало 54 контракти і додаткові угоди з державними підприємствами на загальну суму майже 2 мільярди гривень», – зазначила вона.
Вона наголосила, що за результатами проведених державних випробувань прийнято на озброєння Збройних Сил України у 2016 році автоматизовану станцію оптико-електронних перешкод СПЕ-1. Закуплено та поставлено до Збройних Сил України у 2016 році: п’ять комплектів безпілотних авіаційних комплексів «Фурія», 24 автомобілі сімейства КрАЗ та МАЗ, 30 наземних радіолокаторів тощо.
«Водночас за минулий тиждень ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України повернули для виконання бойових завдань в районі проведення АТО 233 одиниці озброєння та військової техніки, зокрема, танки, гаубиці, протитанкові гармати, бронетранспортери та бойові машини, а також 179 одиниць автомобільної техніки.
Державні підприємства провели ремонт вісьмох одиниць військової техніки, решта зазначеного озброєння та військової техніки відновлена військовими частинами Збройних Сил України», – додала Гаврилюк.
«З початку проведення АТО розгорнута система технічного забезпечення Збройних Сил України дозволила відновити близько 44 тисячі 737 одиниць озброєння та військової техніки, при цьому понад 41 тисячу одиниць відновлено силами і засобами військових частин Збройних Сил України. На державних підприємствах модернізовано 46 одиниць техніки, у тому числі, бойові і транспортні вертольоти, літаки штурмової авіації та техніка радіотехнічних військ», – додали у тексті.
Військові представництва Міністерства оборони у 2016 році проконтролювали якість ремонту та виробництва і прийняли для Міністерства оборони продукцію оборонного призначення на загальну суму понад 630 млн грн, а для інших силових структур – на суму понад 540 млн грн. За надання цих послуг до спеціального фонду Міноборони зараховано 1 млн 342 тис. грн. Крім того, повідомляється, що з початку 2016 року військові представництва Міноборони попередили надмірні витрати бюджетних коштів на суму 147,4 млн грн.
Нагадаємо, наприкінці грудня Укроборонпром відзвітував про виготовлення військового обладнання для Міноборони та Нацгвардії у цьому році.