У зоні ООС окупанти привели всі свої підрозділи в підвищену бойову готовність – розвідка

26 Листопада 2018, 17:02

У зоні проведення операції Об'єднаних сил незаконні збройні формування привели всі свої підрозділи в підвищену бойову готовність. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

 

 

"Після атаки на українські кораблі подальші бойові дії з боку Росії можуть бути більш масштабними", – наголошується в повідомленні.

 

Так, у ГУР розповіли про заходи, які проводить Росія щодо нарощування бойового потенціалу уздовж державного кордону України.

 

"За даними воєнної розвідки України всі підрозділи 1 АК (Донецьк) та 2 АК (Луганськ) переведені у підвищений ступінь бойової готовності, а також створюються додаткові резерви озброєння та військової техніки поблизу державного кордону України. Здійснюються активні заходи перевірки військових підрозділів до бойового застосування", – йдеться в повідомленні.

 

Читайте також: Ескалація в Азовському морі. Що відомо про атаку Росії на українські судна

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.