У зоні АТО з’являться нові патрульні бази місії ОБСЄ — Хуг

15 Серпня 2017, 22:22

У зоні АТО відкриють нові патрульні бази наглядової місії ОБСЄ. Про це повідомив перший заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

«Зараз наглядові бази місії ОБСЄ працюють у Стаханові, Дебальцевому, Горлівці та в інших непідконтрольних районах. Найближчим часом ми плануємо відкрити базу повторно у Станиці Луганській. Остання передова патрульна база, яку ми відкрили розташована в Попасній Луганської області. Це місце, в якому на постійній цілодобовій основі розташована команда спостерігачів», – зазначив Хуг.

За його словами, у світлий час доби вони будуть здійснювати патрулювання в цьому районі уздовж лінії зіткнення – пішим способом або на автомобілях. У нічний час перебуватимуть на базі і здійснюватимуть моніторинг звідти.

Читайте також: Місія ОБСЄ бачила на Донбасі знаки розрізнення РФ

«Маршрути спостереження пролягають аж до кордону з Російською Федерацією», – додав перший заступник глави СММ ОБСЄ в Україні.

Також він наголосив на перешкоджанні місії ОБСЄ.

«Дехто стверджує, що місія є сліпа. Але це не тому, що ми дивимось через закриті очі, а тому, що нам не дають дивитись, не дають такої можливості. У багатьох випадках нашим спостерігачам не дають робити те, що вони покликані зробити. Той факт, що місію не допускають у певні райони, може вказувати на те, що там ховають щось таке, чого місії не варто бачити. Та не зважаючи ні на що, ми будемо здійснювати свої зобов’язання», – зазначив Хуг.

Нагадаємо, 10 серпня терористи обстріляли бійців ЗСУ, які готували дорогу для проїзду СММ ОБСЄ. Один військовий отримав поранення.