У Житомирі зафіксували випадок коронавірусу

19 Березня 2020, 16:27

У Житомирі зафіксували перший випадок зараження коронавірусом. Про це повідомив житомирський мер Сергій Сухомлин у відеозверненні у Facebook у четвер, 19 березня.

 

Як зазначається, мова йде про 56-річного житомирянина, який повернувся з Австрії. Його стан нормальний.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Зазначимо: у світі зареєстровано 218 815 випадків захворювання COVID-19, з них 84 114  осіб одужали, за межами Китаю зафіксовано 137 677  випадків. 

 

Станом на 18 березня в Україні зафіксовано щонайменше 16 випадків Covid-19.