У Житомирі зафіксували три випадки коронавірусу – міський голова

24 Березня 2020, 14:11
У Житомирі зафіксували трьох інфікованих коронавірусом, з яких двоє жінок, що не були за кордоном. Про це у Facebook повідомив мер Житомира Сергій Сухомлин.

 

"Станом на 12.50. У +2 пацієнток, які були раніше госпіталізовані з пневмонією, експрес-тест підтвердив діагноз Covid-19. Чекаємо лабораторного підтвердження. За кордон жінки не їздили", – написав він.

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.