У Житомирі понад сто місцевих жителів взяли участь у акції, протестуючи проти «хресної ходи» УПЦ МП. Люди перекрили рух траси "Житомир-Чернівці", аби не пропустити проходження "хресної ходи" вулицею Чуднівською.
"Заявку на участь у цій протестній акції у міськраду подали 9 громадських організацій Житомира – "Правий сектор", "Автомайдан Житомира" та інші", – повідомив перший заступник Житомирського міського голови Олексій Ясюнецький.
Активісти розповіли, що не хочуть, аби учасники "хресної ходи" рухалися повз одну з військових частин на вулиці Чуднівській, де проходили церемонії прощання із загиблими в антитерористичній операції на сході України.
Коли багатолюдна "хресна хода" УПЦ наблизилася до перехрестя Західного шосе та дороги "Житомир- Чернівці", активісти перекрили дорогу, співаючи Державний Гімн України та вигукуючи "Слава Україні!", а також критичні зауваження на адресу учасників ходи. На автодорозі утворилися пробки, рух транспорту було призупинено.
- Читайте також: «Бабушка і бєси»
Учасників акції охороняли кілька десятків правоохоронців, на місці події були присутні також представники влади міста і області, керівники силових відомств, поліцейські. Загалом на місці події разом з учасниками "хресної ходи" перебували більше тисячі осіб. Аби не допустити сутички, правоохоронці вишикувалися між учасниками "хресної ходи" УПЦ МП та активістами.
Представники влади міста повідомили журналістам, що конфлікту вдалося уникнути шляхом компромісу, на який погодилися учасники "хресної ходи" – вони змінили свій маршрут і не пішли вулицею Чуднівською повз військову частину. Натомість "хресна хода" повернула Західним шосе та пішла до Спасо-Преображенського кафедрального собору УПЦ МП, де перебуватиме певний час, а потім продовжить рух на Київ.
- Читайте також: Деканоїдзе розповіла, як у Києві посилять заходи безпеки через прибуття "хресної ходи" УПЦ МП
Нагадаємо, УПЦ Московського патріархату організувала "хресну ходу" з Донеччини. На учасниках процесії помітили георгіївські стрічки і значки з портретом Ніколая ІІ. Згідно з планом, учасники мають прийти до Києва 26-27 липня, напередодні Дня хрещення Русі. У зв'язку з цим голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що в українську столицю йдуть не тільки мирні громадяни, але і провокатори із забороненою символікою та символікою країни-агресора. За його словами, до Києва також стягуються "послідовники проросійських організацій – молодики спортивної статури, які раніше були помічені в рейдерських атаках і провокаціях".