У Запорізькій області ув’язнені колонії готували масову втечу

21 Травня 2012, 17:18

За даними відомства, інформація про підготовку втечі надійшла в управління Державної пенітенціарної служби в Запорізькій області 10 травня. Під час перевірки інформації на території колонії виявлена схованка, у якій зберігалися 3 виготовлені кустарним способом самопальні пристрої.

За даними правоохоронців, під час допитів 6 підозрюваних у підготовці до втечі повідомили, що обговорювали варіанти здійснення підкопу, нападу на адміністрацію із самопалами, використання автомобіля як тарана для руйнування воріт огорожі колонії.

Самі підозрювані відбувають покарання за здійснення тяжких та особливо тяжких злочинів. За цим фактом порушено справу за ч.1 ст.14 (підготовка до злочину) і ч.2 ст.393 (втеча з місця позбавлення волі за попередньою змовою групою осіб). Розслідування справи контролює Генеральна прокуратура, ведеться перевірка роботи посадових осіб колонії.

Нагадаємо, як повідомлялося, увечері 3 травня співробітники Лук'янівського СІЗО Києва затримали 33-річного засудженого Віталія Кузьменка, який утік вранці. Його доставили назад в ізолятор. Раніше за фактом втечі міліція порушила кримінальну справу.

Пізніше прокуратура порушила справу проти співробітника СІЗО через втечу засудженого.