Минулого року у розпал передвиборчої капанії, швидкій допомозі Запорізької області з помпою подарували новенькі авто марки «Рено» та «Мерседес»: вартість кожного від 800 тисяч до 1 мільйона 200 тисяч гривень.
Зараз про ці авто влади намагаються не згадувати.
«Досі жоден з цих автомобілів на лінію не вийшов – вони стоять в гаражах. Чому? Тому що машини прийшли порожні, в кращому випадку – з носилками. У них немає ні кардіографів, ні дефібриляторів (апаратура, необхідна для надання допомоги хворим із серцевими нападами – Ред.)», – заявив Анатолій Сидоренко, голова незалежної профспілки працівників швидкої допомоги Запоріжжя.
Зараз у більшості машин швидкої допомоги є носилки, «вбите» крісло для фельдшера чи санітара і ящик з мінімальним набором ліків. Тоді як подібні авто повинні бути укомплектовані обладнанням, необхідним для порятунку життя людей, включаючи кондиціонери, щоб медики і хворі не страждали від спеки або холоду.
У свою чергу начальник обласного управління охорони здоров’я Андрій Запорожченко пояснив, що закупівля автомобілів і медичного обладнання проходила у два етапи: спочатку придбали машини, а потім планувалося придбання необхідного обладнання.
Однак, гроші на закупівлю обладнання «зависли» в казначействі. І коли ці кошти з’являться – невідомо.
Нагадаємо, 17 жовтня минулого року, якраз під час парламентської виборчої кампанії, у Запоріжжі відбулося урочиста передача 23 автомобілів швидкої допомоги різним лікарням області. Автомобілі були закуплені за рахунок субвенції з держбюджету у розмірі 28 млн грн.
23 жовтня було закуплено ще 26 санітарних автомобілів вартістю 13 млн грн.
Нагадаємо, у грудні 2013 року Кабмін визначив норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце події за екстреним зверненням: у містах швидка повинна зявитись за 10 хвилин, поза межами міста – 20 хвилин з моменту надходження такого звернення.
Нагадаємо, у червні президент Віктор Янукович заявляв, що всі області України необхідно забезпечити спеціалізованими медичними автобусами для надання допомоги людям у сільській місцевості.
Експерти вважають, що ініційована урядовцями медична реформа не підвищує доступність і якість медичних послуг. Головними причинами є брак коштів на реалізацію «покращення» та нашвидкуруч підготовлена нормативна база.