У Запоріжжі перевірять законність встановлення Сталіна

20 Квітня 2011, 21:13

За його словами, наразі постанова прокурора Жовтневого району зобов’язала прокуратуру провести додаткову перевірку, зокрема документації на встановлення пам’ятника.

Адвокат Володимир Прудовський, який захищає у суді «тризубівців», звинувачених у відпилюванні голови погруддю, вважає встановлення пам’ятника Сталіну в Запоріжжі незаконним.

«Встановлення такого пам’ятника суперечить законодавству України, Закону «Про Голодомор», Указу Президента щодо 75-річчя Голодомору, постанові Київського апеляційного суду, який визнав Сталіна та інших злочинцями, постанові ОБСЄ. Тому це був виклик народу, виклик громадськості», – зазначив адвокат.

За законом, перевірку законності встановлення пам’ятника мають здійснити упродовж 10 днів.

Прокурор Жовтневого району Запоріжжя Олександр Васюк відмовив в коментарі справи.

Нагадаємо, пам’ятник Сталіну встановили у травні минулого року у Запоріжжі.

28 грудня 2010 року погруддю Сталіна в Запоріжжі відрізали голову. А в новорічну ніч стався вибух на території Запорізького обкому КПУ, в результаті якого було повністю зруйновано пам’ятник Сталіну. Міліція порушила кримінальну справу.

10 січня всеукраїнська організація "Тризуб" заявила про масові арешти своїх членів за підозрою в руйнуванні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі.

Тризубівці звинувачують у підриві пам'ятника Сталіну російські спецслужби.

14 лютого представники громадськості заявили, що у СІЗО тризубівців катують, зокрема, б’ють, застосовують електрошок.

Окрім цього, народний депутат від НУНС Андрій Парубій повідомляв, що, за його інформацією, двоє ув’язнених у СІЗО №10 Запоріжжя (Віталій Вишнюк та Пилип Таран) перебувають у важкому стані.

Генпрокуратура не встановила фактів порушення вимог законодавства щодо матеріально-побутових умов та медико-санітарного забезпечення затриманих членів ВО «Тризуб».

31 березня 22-річного студента, затриманого через підозру у відпилюванні голови погруддю Сталіна, випустили з Запорізького СІЗО.

Жовтневий районний суд Запоріжжя випустив з-під арешту членів ВО «Тризуб» на поруки народних депутатів від «Нашої України».