У Запоріжжі ліквідували потужний цех із виробництва сурогатного коньяку

4 Жовтня 2016, 09:53

У Запоріжжі працівники фіскальної служби області виявили та ліквідували потужний цех із виробництва фальсифікованого коньяку. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, підпільний "алкоцех" виявили у рамках заходів щодо кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 (незаконне зберігання, виготовлення, збут алкоголю) КК України.

Виробництво алкоголю у цеху відбувалося в антисанітарних умовах шляхом змішування спирту з водою та додавання концентрату для виготовлення коньяку. "Отриману спиртовмісну суміш порушники розливали у полімерні ємності 1, 5, 10 та 20 літрів з метою їх подальшої реалізації", – зазначається у повідомленні.

Податківці вилучили 119,4 л спирту невідомого походження на загальну суму 179 тис. грн, 200 літрів рідини коричневого кольору з характерним запахом коньяку в ємностях різного об'єму на суму 32 тис. грн, 23 полімерні ємності різного об’єму "концентрату коньяку", обладнання для виготовлення та розливу алкогольних напоїв (лійки, спиртометри, вимірювальні пристрої та ємності для змішування і розливу) – всього цінностей на 211 тис. грн та 113,6 тис. грн готівки.

Нагадаємо, у Харківській області правоохоронці затримали трьох власників магазинів у трьох районах області, де продавався неякісний алкоголь. Прокуратура Харківщини встановила особу виробника сурогатного алкоголю та затримала його. У нього вилучили понад чотири тони технічного спирту і обладнання для виготовлення сурогату. Зараз правоохоронці намагаються встановити місця продажу фальсифікованої продукції, яку встигли розповсюдити по Україні.

На Донеччині суд заарештував двох підозрюваних у причетності до отруєння людей сурогатним алкоголем. Також у Миколаївській області суд заарештував місцевого жителя, який підозрюється в збуті сурогатного алкоголю, внаслідок вживання якого померли п'ятеро людей.

Зазначимо, в Україні станом на 3 жовтня від отруєння фальсифікованим алкоголем загинули 40 людей.