Запорізька громадська активістка Раїса Радченко небезпечна для суспільства і її треба лікувати. Таке рішення виніс у понеділок Комунарський районний суд Запоріжжя. Суддя Сергій Герасименко повністю погодився з висновками лікарів і від 15 липня рішення набуло чинності.
Лікарі обласного психоневрологічного диспансеру підкріплюють свої слова заявами представників Банку Кіпру, кав’ярні та двірники комунального господарства міста, з якими у Радченко, нібито, були конфлікти.
«У Радченко наявність органічного розладу та нестриманість у стані афекту з можливістю заподіяння іншим шкоди. Відтак, ставиться питання про госпіталізацію без згоди», – повідомила лікар-психіатр Запорізького обласного психоневрологічного диспансеру Євгенія Ляшко.
Запорізька активістка конфліктувала з банками та кав’ярнями, які розташовані у будинку, де вона – голова ОСББ. Жінка звертала увагу міліції на порушення громадського спокою з боку кафе та будівельних норм банком. Наявність порушень документально підтверджені прокуратурою та органами будівельного контролю. Адвокат активістки Марина Захарова надала суду документи-листування Радченко зі владою, десяток грамот за кращі виступи на конференціях з питань ЖКГ, притомність Радченко підтвердила і лікар-терапевт, яка знає її близько 10 років, сусіди.
Читайте також: Радянська психіатрія досі живе в Україні
Адвокат вважає, що висновок медики сфальсифікували, бо психдиспансер не має навіть томографа, який потрібен для аналізу. Призначити незалежну медичну експертизу суддя Герасименко також відмовився.
«Для мене так і не зрозуміло, на підставі якої документації складався цей висновок, оскільки на моє прохання назвати перелік, лікар-психіатр, яка була членом комісії, не відповіла. Лише обмовилась про амбулаторну картку, а на запитання, що це за картка, звідки вона взялась, суддя відвів це запитання, не дав можливості отримати відповідь», – обурюється адвокат.
Сама Радченко заявляє, що це помста з боку міської влади та силовиків, на бездіяльність яких вона неодноразово скаржилась до Києва та вже багато років оскаржує в судах. Жінка каже, що у психдиспансері вона отримує потрійні дози психотропних речовин. Їй не кажуть, що це за ліки і вона не давала жодної письмової згоди на це.
«Ось усе те, що зі мною відбувається, – це замовне! Мене спеціально хочуть відправити до психушки, тому що я борюся зі владою, борюся і буду боротися», – наголошує вона.
Радченко справді небезпечна людина для міської влади Запоріжжя. Минулого року вона зібрала 11 тисяч підписів за відставку міського голови Запоріжжя Олександра Сіна. А після її чергового візиту до адміністрації президента України втратив посаду керівник районного управління МВС. Поки що міська влада утримується від коментарів з приводу своєї причетності до репресій проти громадської активістки.
Адвокати Радченко готують апеляцію. Тим часом навколо неї згуртовуються громадські організації та політики Запоріжжя, які готуються до масових акцій протесту.
Читайте також: Над гніздом зозулі. Чому в українських психіатричних лікарнях не надають адекватної допомоги