Валерія Бурлакова боєць 93-ої бригади

У замаху на життя регіонала підозрюють співробітника СБУ

5 Червня 2013, 19:14

Задовольнивши клопотання слідчого про продовження тримання підозрюваного під вартою, суддя Суржик відзначив, що підозрюваний «є військовослужбовцем в оперативних підрозділах Управління СБУ в Кіровоградській області».

На думку судді, через це підозрюваний «володіє навиками оперативної діяльності» та може знищити, сховати чи спотворити речі чи документи, які мають значення для встановлення обставин кримінальної справи.

Замах на життя регіонала у суді кваліфікують за статею 112 КК України – «Посягання на життя державного чи громадського діяча». Максимальне покарання за цією статею – довічне позбавлення волі.

За даними слідства, підозрюваний направив посилку з саморобним вибуховим пристроєм депутату саме у зв'язку з його державною діяльністю.

«Це підтверджуються сукупністю здобутих під час перевірки доказів», – зазначено у матеріалах справи.

Нагадаємо, про те, що регіоналові Станіславу Березкіну у грудні минулого року надіслали саморобну бомбу у січні повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат від «Батьківщини» Геннадій Москаль.

За словами Москаля, бомбу виготовили з використанням мобільного телефону, пристрою для позиціонування, ручки з вбудованою відеокамерою, електродетонатора і близько 300 г вибухівки.

"Вжитими заходами вказаний пристрій знешкоджено. Попередньо встановлено, що на мобільний телефон народного депутата України. Березкіна подзвонив невідомий і повідомив, що у камері схову автостанції "Кіровоград-1" для нього знаходиться термінова посилка і запропонував її забрати. Зазначену посилку останній доручив забрати своїм охоронцям, і залишити її на пустирі. Перевірку за даним фактом проводить УСБ України в Кіровоградській області", – писав Москаль.  Вибуховий пристрій знешкодили працівники міліції.

Станіслав Березкін був обраний до Верховної Ради по виборчому округу № 100 (Кіровоградська область).