Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) підтвердило справжність отриманого ним файлу, в якому містилася база даних допінг-проб спортсменів РФ з січня 2012 по серпень 2015 року. Про це повідомила редакція ARD/WDR, що займається питаннями використання допінгу в спорті, з посиланням на головного слідчого Ґюнтера Юнґера.
"Ми завершили криміналістичну експертизу і можемо підтвердити справжність цієї бази даних", – наголосив Юнґер.
Він додав, що її зміст підкріплює ствердження екс-глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова про те, що в зазначений період в Росії на державному рівні робилися зусилля "для захисту російських атлетів, які, імовірно, брали участь в програмі допінгу".
За словами Юнґера, розслідування буде продовжено, щоб встановити імена конкретних спортсменів.
Заява WADA посилила тиск на Міжнародний олімпійський комітет (МОК), який ввечері 5 грудня на засіданні в Лозанні повинен ухвалити рішення про санкції щодо російської збірної.
Серед можливих заходів – повна заборона на її участь в Іграх в Пхенчхані або участь в Олімпіаді під нейтральним прапором і великий грошовий штраф.
Як повідомила в листопаді The New York Times, файл з результатами допінг-тестів у Московській антидопінгової лабораторії був переданий WADA в жовтні невідомим інформатором, а не через офіційні канали.
Екс-глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков став одним з головних інформаторів WADA, яке розслідує допінг в російському спорті. Найгучнішим результатом розслідування незалежної комісії WADA на чолі з Річардом Маклареном стало відсторонення збірної Росії з легкої атлетики від Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро в 2016 році.
Внутрішнє листування Родченкова увійшло до другої частини доповіді комісії Макларена, оприлюдненої 9 грудня 2016 року, в якій був зроблений висновок про державну систему підтримки допінгу в російському спорті. Через кілька днів після цього Росію позбавили права проводити Чемпіонат світу з бобслею і скелетону.
Раніше Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій отримала від незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства під керівництвом Річарда Макларена близько 200 імен російських легкоатлетів, підозрюваних в порушенні антидопінгових правил.