У ВР зареєстрували законопроєкт Зеленського щодо відтермінування касових апаратів для ФОПів

30 Листопада 2020, 13:42

У Верховній Раді зареєстрований президентський законопроєкт №4439 щодо відтермінування запровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Також пропонується знизити штрафи та скасувати відшкодування покупцям за скаргу.

 

Даним законопроектом пропонується:

 

  • відтермінувати з 1 квітня 2021 року до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп.
  • скасувати механізм компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення порядку проведення розрахункових операцій частини суми штрафів;
  • скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО);
  • подовжити на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів штрафів за порушення окремих вимог закону щодо використання програмних реєстраторів розрахункових операцій.
  • запровадити поняття "дистанційні послуги" та передбачити незастосування РРО (ПРРО) під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, через запровадження карантинних обмежень для боротьби з COVID-19 виникла необхідність відтермінування та уточнення окремих положень законів про впровадження РРО.

 

Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада відхилила законопроєкт №4313-д про відтермінування запровадження касових апаратів для фізичних осіб – підприємців.

 

25 листопада Кабінет Міністрів ухвалив рішення про відновлення з 1 листопада 2020 року виплат фізичним особам-підприємцям допомоги на дітей у зв'язку із запровадженням карантину вихідного дня.